Esinejad -> Voldemar KuslapVoldemar Kuslap lõpetas 1968. aastal Tallinna Riikliku Konservatooriumi V. Gurjevi lauluklassi. Aastatel 1964-1965 laulis ta "Estonia" kooris, alates 1965. aastast on ta samas solist. Aastatel 1974-1979 oli ta Tallinna muusikak "Kuldse Orfeuse" konkursil (Bulgaarias 1971). Voldemar Kuslap on loonud palju rolle nii ooperites, operettides kui muusikalides, sh don Giovanni (Mozarti "Don Giovanni"), Papageno (Mozarti "Võluflööt"), Cyrano ja de Guiche (Tambergi "Cyrano de Bergerac"), Lempelius, Friesner (Tubina "Reigi õpetaja", "Barbara von Tiesenhusen"), Escamillo (Bizet' "Carmen"), Lescaut (Massenet' "Manon"), Mike Shadow (Stravinski "Elupõletaja tähelend"), Enn (Valgre/Raudmäe "Muinaslugu muusikas"), Frank, Vürst, senaator Delcqua (Straussi "Nahkhiir", "Viini veri", "Öö Veneetsias"), Jean ja Kuningas (Dobrzanski "Kuninga looz"), Populescu (Kálmáni "Krahvinna Mariza"), Aristide (Porteri "Can-can"), Aristide (Ábrahámi "Savoy ball"), Parun Zeta (Lehári "Lõbus lesk"), Josef Kuhbrot (Künneke "Onupoeg Bataaviast") jpm. Voldemar Kuslap on sageli esinenud ka kammer- ja estraadilauljana.

Aastail 1951-1953 õppis Voldemar Kuslap Uderna Algkoolis, veel on ta õppinud Heino Elleri nimelises Tartu Muusikakoolis ja lõpetas 1968 Tallinna Riikliku Konservatooriumi Viktor Gurjevi lauluklassi. Aastatel 1964-1965 laulis ta Rahvusooper Estonia kooris ja alates 1965. aastast on ta rahvusooperis solist. Aastatel 1974-1979 oli ta Tallinna Muusikakooli pedagoog.

Eesti Telefilmi 1968 aastal tehtud komöödias "Mehed ei nuta" mängis ta üht peaosa. Voldemar Kuslap on loonud palju rolle nii ooperites, operettides kui muusikalides, on sageli esinenud ka kammer- ja estraadilauljana.