PÄIKESELOOJANGU FESTIVAL 2013


29. juuni - 04.august 2013
Kabli rannakülas, Penu külas ja Häädemeestel
Täpsem info: tel 52 83 186 www.facebook.com/kablisuvi

Festivali 2013 kava

LASTELE!
10.07 kell 12-16 Lastepäev Rannakodu puhkekülas
24.07 kell 12-16 Lastepäev Rannakodu puhkekülas
27.07 kell 10-17 Indiaani-teemaline päev Kabli rannas. Pilet 4.-

L 29.06 Kabli ranna laval kell 22
KABLI RANNAPIDU Shanon. Pilet 10.- / 7.-

K 03.07 Kosmonautika Puhkekeskuses kell 20
KOSMOSE KOLMAPÄEV Propeller. Pilet 10.- / 7.-

N 04.07 Häädemeeste Kirikus kell 22
ÕHTUMUUSIKA Margus Mitt- laulvad kristallkausid ja planetaarsed gongid, maised ja ebamaised helid. Pilet 8.- / 5.-
Looduslikud kvartskristallkausid ja planetaarsed gongid laulavad väga puhtal siinusekujulise lainega toonil, toetades nii meie keha ja meelt helidemaailma kaudu. Planetaarsed gongid on häälestatud meie päikesesüsteemis asuvate planeetide helidele. Nii nagu taevakehad on ka gongid ja kristallkausid omavahel harmooniliselt kooskõlas ning loovad ühtse resonantsi, viies meid tagasi oma loomupärasesse looduslähedasse seisundisse. Kõik pärineb helist. Heli on loomise esmaenergia ja Armastuse vibratsioon. Tule Sinagi sellest positiivsest vibratsioonist osa saama!

R 05.07 Rannakodu puhkekülas kell 21
RANNAKODU TEATER Õhtu koos Sepo Seemaniga. Pilet 10.- / 7.-
Elust enesest ja tolle keerukatest ning lõbusatest seikadest Sepo sel ühe-mehe-õhtul räägibki. Ikka otse ja vahetult just sinule- inimeselt inimesele.

L 06.07 Kabli ranna laval kell 22
KABLI RANNAPIDU Terminaator. Pilet 10.- / 7.-

P 07.07-04.08 Kabli rannas pühapäeviti kl 20
Päikeseloojangu jooga. Pilet 2.-

E 08.07 Kollamaa puhkemaja õuel kell 17-19
KELLAVIIETEE teemaks on toidudisain. Pilet 10.- Piletihind sisaldab suupisteid, teed, giidiga jalutuskäiku
Enne kirikukontserti pakuvad kohalikud prouad tee kõrvale hõrke maitseelamusi ja toiduteemalist seltskondlikku vestlust. Kellaviietee lõpeb jalutuskäiguga kohaliku giidi saatel kiriku juurde.

E 08.07 Häädemeeste Kirikus kell 20
ÕHTUMUUSIKA Birgit Õigemeel ja Mihkel Mattisen. Pilet 10.- / 7.-
Eestit sel aastal Eurovisiooni lauluvõistlusel esindanud Birgit Õigemeel astub sel õhtul lavale koos oma hea sõbra, pianisti ja helilooja Mihkel Mattiseniga, kes oli ka Eestit Eurovisioonil esindanud laulu "Et uus saaks alguse" autor. Lisaks antud loole tulevad esitusele ilusad ja romantilised laulud nii uuemast kui vanemast ajast, nii eestist kui välismaalt

T 09.07 Lepanina hotellis kell 20
SALONGIÕHTU Hedvig Hanson ja Andre Maaker. Pilet 10.- / 7.-
Tundeline lauljatar Hedvig Hanson ja jazzkitarrist Andre Maaker loovad oma muusikaga hõrgu meeleolu, esitades suvesse sobivaid palu Eesti autorite sulest ja laule Hedvigi uuelt albumilt "Esmahetked".

K 10.07 Kosmonautika Puhkekeskuses kell 20
KOSMOSE KOLMAPÄEV Lenna Kuurma, Maria Vaigla, Raul Vaigla, Robert Vaigla. Pilet 10.- / 7.-

N 11.07 Tuisuliiva puhkemaja õuel kell 20
TUISULIIVA MUUSIKA Liisi Koikson. Pilet 10.- / 7.-
Enne kontserti kl 18.30 laste folgi-kontsert Kabli ranna laval. TASUTA!

R 12.07 Kabli külaplatsil
kell 19 Pärnu lauluseltsi "Mõnusalt" kontsert kell 20 JÜRI AARMA VESTLUSÕHTU külaline on Anne Veesaar. Pilet 5.-
Anne Veesaar on tuttav teatrilavalt ja teleseriaalist, aga kui palju teame temahingeelust, ärivaistust, isiklikest põnevatest kogemustest!?
Anne Veesaar on eesti näitleja. Lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, töötanud näitlejana Rakvere teatris ja Vanalinnastuudos, olnud teatridirektor ja muusikaliprodutsent, mängib sarjas "Õnne 13" Mare Petersoni.
Pärnu lauluselts "Mõnusalt"
Meid on 10 naist ja 5 meest - kõiki ühendab ansambli juht, staaźikas Pärnu Muusikakooli pedagoog Tiina Laur.Lauluselts Mõnusalt ansambli repertuaaris on mõnusalt rahvuslik ja meelsasti laulame koos publikuga. Seekord laulame suvelaule A.Oidi, U. Naissoo, R. Valgre jpt. eesti heliloojate loomingust.

R 12.07 Kabli ranna laval kell 22
KABLI RANNAPIDU Regatt. Pilet 10.- / 7.-

L 13.07 Kabli rannas kell 15
Zumba party! Treenerid Marek Tihhonov ja Margit Oksa. Pilet 2.50

L 13.07 Häädemeeste kirikus kell 20
ÕHTUMUUSIKA Tartu Kellade Ansambel
Tartu Kellade Ansambel on moodustatud Arsise Kellade Kooli 1.lennu parimatest lõpetajatest aastal 2007. Ansamblisse kuulub 12 tudengiealist tegusat noort. Koos on antud arvukaid kontserte nii Eestis kui välismaal. Kaugeim kontsertreis toimus 2012. a Kanadas. Osavõtt Toronto kammermuusika festivalist oli ansamblile tõeline au ja suur väljakutse. Ansamblit juhatab Mari Tooming.
Kava koosneb nii klassikaliste teoste seadetest kui ka spetsiaalselt käsikelladele kirjutatud muusikast.

L 13.07 Rannakodu puhkekülas kell 21
RANNAKODU TEATER Merle Palmiste monoetendus" Kuidas dresseerida meest" Pilet 10.- / 7.-
Publik saab kuulda kogu tõde sellest, mis siis ikkagi ahvist inimese tegi - kas töö või hoopis miski muu, millele viitab juba pealkiri. Äratundmisrõõmu leiavad kindlasti nii teatraalid kui ka need, kes haruharva publiku hulka satuvad. See käib eelkõige meessoo kohta, kellele tehakse esmakordselt teatriajaloos hinnasoodustust naistega võrreldes. Diskrimineerimine? Jah, aga ülla eesmärgi nimel! Palmiste mängib üksinda nii naisi kui mehi, aga ikka koomilises võtmes ning talle omase sarmi ja elegantsiga.

P 14.07 Kabli rannas kell 20
Päikeseloojangu jooga. Pilet 2.-

T 16.07 Kollamaa puhkemaja õuel kell 17-19
KELLAVIIETEE teemaks on ürditeed. Pilet 10.- Piletihind sisaldab suupisteid, teed, giidiga jalutuskäiku
Enne kirikukontserti pakuvad kohalikud prouad tee kõrvale hõrke maitseelamusi ja toiduteemalist seltskondlikku vestlust. Kellaviietee lõpeb jalutuskäiguga kohaliku giidi saatel kiriku juurde.

T 16.07 Häädemeeste Kirikus kell 20
ÕHTUMUUSIKA Noorkuu. Pilet 10.- / 7.-
Martti Meumers - bariton
Rein Kahro - tenor
Ilmar Madison - tenor
Märt Murrik - bariton
Remi Teras - bass
Programm sisaldab nii eesti- kui inglisekeelseid hittlugusid, kuid ka omaloomingut Kõik lood lauldakse a capellana st. ilma erilisi saatepille kasutamata.
Ansambel Noorkuu moodustus detsembris 1996. aastal. Siis pandi nimeks "Rumal Noorkuu" ning koosseisu kuulusid Rein Kahro, Henrik Raave ja Martti Meumers. 1999. aasta augustis lahkus bändist Henrik Raave ja juurde tuli 3 uut liiget: Ilmar Madison, Virgo Tulit ja Valmar Saar, seega muutus ansambel kvintetiks ja on seda tänaseni "Noorkuu" nime all. Esinetud on lisaks Eesti kõikvõimalikele kohtadele Soomes, Saksamaal, Austrias, Slovakkias, Tsehhis, Islandil ja Ameerika Ühendriikides. Kõik liikmed on õppinud Tartu Karlova Gümnaasiumis ja laulnud pikki aastaid Tartu Poistekooris.

K 17.07 Kosmonautika Puhkekeskuses kell 20
KOSMOSE KOLMAPÄEV Kontsert

N 18.07 Kabli külaplatsil kell 22
MEREMEESTE PIDU Väikeste Lõõtspillide Ühing ja tantsuansambel Kuu. Pilet 5.-
Stiilipeole on oodatud jungad, madrused, tüürimehed, kaptenid ja loomulikult sadamas ootavad kaunid neiud-daamid. Kõlavad tuntud ja armastatud meremeeste laulud ja autorilaulud.
Tantsuansambel Kuu tantsib silmarõõmuks ja keerutab ka rahval jala soojaks.
VLÜ
Marko Matvere - kitarr, bandźo, laul
Raido Koppel - nuppakordion, laul
Joel Sarv - viiul, laul
Erki Kalle-Esop - basskitarr, laul
Sander Udikas - klarnet, saksofon, viled
Aivar Vassiljev - trummid
1989.a 23. juunil esinesid Raido Koppel, Mati Kiviselg ja Marko Matvere esmakordselt selle nime all väga väikestel lõõtspillidel Pärnus. Nime ja tegevuse valikul võeti eeskujuks 20. saj alguse aegsed kodanike vabatahtlikud ühendused. Juba mõne aja pärast omas VLÜ repertuaari, mida oli raske ühe õhtuga täismahus läbi mängida. Laulude osakaal oli tookord väike. Põhilised tantsurütmid olid valss, polka ja reilender. Ei põlatud ka kõige levinumate seltskonnalaulude viise.
Tänaseks moodustavad repertuaari parimad ja kaalukama osa nn meremeeste laulud ja ka autorilaulud, mis kannavad samalaadset atmosfääri.
allikas: www.vly.ee
Tantsuansambel Kuu
Aktiivsed tantsuhuvilised Paikuse vallas asutasid 2010.a MTÜ Meelelahutusklubi Kuu, kus alustas tegevust Paikuse Põhikooli õpilastest koosnev noorte segarahvatantsurühm ja lasterühmad, mille tulemusena tekkis Tantsuansambel Kuu. Kuu tantsijaid seob soe, kerge, rõõmus, vaba tahe liikuda ühes rütmis läbi võimsa ja ürgse väljenduse nagu seda on tants. Kuu tantsuspektri moodustavad folkloorsed- ja stiliseeritud rahvatantsud ning rahvaliku- kui ka kaasaegse tantsukunsti autoritantsud. Kunstilised juhid on Kardo Ojassalu ja Malle Ormilaan.

R 19.07 Kabli külaplatsil kell 20
JÜRI AARMA VESTLUSÕHTU külaline on Roman Baskin. Pilet 5.-
Eesti näitleja ja lavastaja. Lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, töötanud Vanalinnastuudio. Andnud reźiiloenguid Berliini Kunstideakadeemias, näitlemiseloenguid Balti Filmi- ja Meediakoolis ja reźiiloenguid Eesti Kunstiakadeemias. 2003.a asutas projektiteatri Kell Kümme.

R 19.07 Kabli ranna laval kell 22
KABLI RANNAPIDU Põhja Tallinn. Pilet 10.- / 7.-

L 20.07 Kabli ranna laval kell 22
KABLI RANNAPEOD Nordea Great European Band. Pilet 8.- / 5.-

P 21.07 Kabli rannas kell 20
Päikeseloojangu jooga. Pilet 2.-

T 23.07 Lepanina hotellis kell 20
SALONGIÕHTU Henry Laks "Ööst saab pikem päev". Pilet 8.- / 5.-
Samanimeliselt plaadilt, mis on ka peale kontserti saadaval, tulevad esitusele mitmed lood. Kavas on veel paremik vanemast repertuaarist ja päris uusi palasid. Laulude vahele loeb autor luulet oma viimasest enda illustreeritud luulekogust. Tõenäoliselt saab näha ka mõnda Henry Laksi maali.

K 24.07 Kosmonautika Puhkekeskuses kell 20
KOSMOSE KOLMAPÄEV Kirjandusõhtu - Doris Kareva, Olavi Ruitlane, Kaupo Meiel. Pilet 5.-
Kosmonautika Kirjandusõhtu toimub kolmandat korda ja pakub taas head ja hästi kõlavat eesti luulet autorite esituses. Heaks tavaks on saanud lõpetada Kirjandusõhtu lauluga ja ei ole erand seegi suvi.
24. juulil on lubanud tulla oma loomingut lugema elav klassik Doris Kareva, keda ilmselt tutvustama ei peagi, ja sel aastal raamatuga "Eesti edulood" suure menu saavutanud Olavi Ruitlane, kelle lõbusad-terased tekstid on eesti kirjanduse sõpradele tuttavad juba ammusest ajast tuttavad ja meelepärast. Õhtut juhib ja külalistega vestleb Kaupo Meiel. Selle, kes päikese merre laulab, jätame aga üllatuseks.

N 25.07 Tuisuliiva puhkemaja õuel kell 20
TUISULIIVA MUUSIKA HND (akustiline kava). Pilet 10.- / 7.-

R 26.07 Rannakodu puhkekülas kell 21
RANNAKODU TEATER Etendus "Kolmekesi paaris". Pilet 10.- / 7.-
Humoorikas estraadietenduses kõlavaid kupleesid, intermeediume, romantilisi viisikesi ja šketse esitavad näitlejad Peeter Kaljumäe ja Meelis Sarv.

L 27.07 Kabli ranna laval kell 22
KABLI RANNAPIDU The Sun. Pilet 10.- / 7.-

P 28.07 Kabli rannas kell 20
Päikeseloojangu jooga. Pilet 2.-

29.07 - 03.08 Kabli rannas
PÕHJAMAADE KUNST KABLI RANNAS!
kunstnikud Põhja Rootsist ja Soomest!
E 29.07 kell 18 Fotonäituse avamine (näitus avatud 29.07-04.08)
30.-31.07 kell 10-15 taaskasutamise workshop (disainer Marju Matsin)
K 31.07 Moenäitus
02.08 Tule ja valguse show
02.-03.08 Performance` workshopid

K 31.07 Kosmonautika Puhkekeskuses kell 20
KOSMOSE KOLMAPÄEV Toomas Rull lastekooriga ja Riho Sibulaga. Pilet 8.- / 5.-

N 01.08 Tuisuliiva puhkemaja õuel kell 20
TUISULIIVA MUUSIKA Margus Vaher ja Uku Suviste - Urmas Alender 60. Pilet 10.- / 7.-

R 02.08 Kabli ranna laval kell 22
KABLI RANNAPIDU Zetod. Pilet 10.- / 7.-
PÕHJAMAADE KUNST KABLI RANNAS! Tule ja valguse show

Festivali korraldajatel on õigus teha kavas muudatusi!

Piletiinfo
Piletid on müügil Piletilevis (aprillist) ning enne algust kohapeal sularahas.
Lastele kuni 10 a. on sissepääsud tasuta! (v.a. lasteprogrammid)
Sooduspiletid lastele 11-18 a. ja pensionäridele

FESTIVALI PASSID on müügil Häädemeestel Tiiu lillepoes (aprillist), Kabli rannakohvikus (juunist) ning enne sündmuste algust kohapeal.

Festivali passi hind on 10.- ning annab õiguse osta 10 festivali sündmusele pilet poole hinnaga! Passi soodustus ei laiene lasteprogrammide, õhtujooga piletihindadele.

Festivali toetajad:

HÄÄDEMEESTE MINERAALVESI

PREMIUM 7 TANKLAD

NORDEA PANK

PÄRNU POSTIMEES

Vango Puhketalu
Tiiu Lillepood Häädemeestel
Kabli külaselts

Festivali korraldajad:
MTÜ Kabli Festival
SA Festivitas Canens www.kablifestival.ee
Kosmonautika Puhkekeskus www.kosmonautika.ee
Tuisuliiva Puhkemaja www.tuisuliiva.ee
Rannakodu Puhkeküla www.rannakodu.ee
Kollamaa Puhkemaja www.kollamaa.ee