ÕHTUMUUSIKA2. august kell 20 Häädemeeste kirik Õhtumuusika Hanna-Liina Võsa - vokaal
Lembit Saarsalu - saksofonid
Jaak Lutsoja - akordion
Merle Kollom - orel

Kavas klassika töötlused: Bach, Caccini, Altmanis, Saint-Saéns, eesti armastatud laululoomingu uued seaded: Kreek, Arro, Härma, Naisso, Rannap. Nelja erineva tämbri - hääle, saksofoni, akordioni ja oreli koosmängus sünnivad põnevad kõlaefektid, mida rikastab Hanna-Liina Võsa hõbedane sopran, Lembit Saarsalu ja Jaak Lutsoja improvisatsiooniline vaimsus ja Merle Kollomi sügavalt tunnetatud orelimäng.
Trio Hanna-Liina Võsa, Lembit Saarsalu, Merle Kollom moodustus 2003. aastal pärast menuka Oreligala Ave Maria kontserte Eesti Kontserdi saalides. Suurejoonelisest galast kujunes välja väiksema koosseisuga kammervariant, millega tänaseks on esinetud paljudes Eestimaa kirikutes. Trio debüüt Soomes toimus 2011. aasta juulis, Kuopios. Sealse Õhtumuusika - sarja kunstiline juht A. Pulkkinen kirjutas arvustuses: "Olen harva kuulnud nii ühtesulanduvat ansamblit, mis ei erista kedagi kui solisti, vaid annab lõpptulemuseks orkestraalse kõla. Kontsert oli mulle tõeline nauding." Akordionist Jaak Lutsoja liitus trioga käesoleval aastal. On tähelepanuväärne, et akordion pole varem oreliga koos kõlanud ning kogu kvarteti kooslus on ainulaadne nii Eestis kui mujal maailmas.

        Hanna-Liina Võsa lõpetas 2001. aastal Muusika- ja Draamaakadeemia Broadway-l (USA), saades esimeseks professionaalseks muusikali-näitlejaks Eestis. Peale kooli lõpetamist valiti ta enam kui 1000 kandidaadi seast naispeaossa muusikalis Grease (Sandy). Sandy rollis esines ta aastatel 2002-2004 USA 49 osariigi suuremates linnades, lisaks Toronto, Vancouver ja Edmonton Kanadas ja 2006-2007 Aasia turneel Lõuna-Koreas, Malaisias, Singapuris, Hiinas (Macau), kokku anti üle 600 etenduse.
Los Angeles Times on nimetanud Hanna-Liina Võsa hõbehäälseks lauljatariks, kellel on suur tulevik. Hanna-Liinat tuntakse eelkõige tema kristallselge lauluhääle ja võrratu esinemismaneeri järgi. Osalemine USA tuntud kriminaalsarjas Law and Order, SVU mängides kõrvuti Sharon Stone'ga, annab tunnistust temast, kui tugevast draamanäitlejast.
Hanna-Liina Võsa on esinenud soolokontserdiga Jaapanis Tokios, Laputa Animatsiooni Festivalil, samuti on ta solistina esinenud ÜRO rahvusorganisatsiooni Millennium Earth Day ja National Day pidustustel New Yorgis. Eestis on esinenud arvukates muusikalides ja kontsertprogrammides, esinenud solistina XXIV Üldlaulupeol kui ka IX Koolinoorte Laulupeol.
Hanna-Liina Võsa on mänginud paljudes muusikalavastustes - Kuningas ja Mina (Tallinna Linnahall), Hüljatud (Tallinna Linnahall), Cabaret (Bel-Etage) ja Väike Õudustepood (Eesti Draamateater), Hull sinu järele (Smithbridge Productions), Grease (turnee USAs 2002-2004, Aasias 2006), West Side Story (Vanemuine), Hairspray (Helsingi Linnateater), La Cage aux Folles (Gateway Playhouse), Angels (Off-Broadway), Happy Days (Goodspeed Opera), jazz ooper Manon (Eesti Kontsert), Minu Veetlev Leedi (Rahvusooper Estonia), Helisev muusika (Vanemuine) jmt.
On välja andnud 2 soolo CDd: Premiere (2004), Pimedas on valge (2010).

        Eesti džässmuusika visiitkaardiks tituleeritud LEMBIT SAARSALU alustas muusikaõpinguid akordionil, jätkas klarneti ning puhkpilliorkestri dirigeerimise erialal. Džässist innustus tänu Tallinna rahvusvahelistele džässifestivalidele, kus debüteeris vaid 16-aastaselt 1965. aastal. Arvukate preemiate ja aunimetustega pärjatud Lembit Saarsalu on esinenud erinevate pop- ja džässansamblitega Aafrikas, Lähis-Idas, Euroopas, Ameerikas jm., on teinud koostööd paljude maailma tippmuusikutega, sh. Lionel Hampton, Elvin Stones, John Stowell, Lewis Nash, Kevin Mahogany, Conrad Herwig, Evelyn White, Eve Cornelious, Dr. Lonnie Smith, New York Big Band jmt. Koos Kurski pianisti Leonid Vintskevitšiga on edukalt esinenud duos Jazz For Two juba üle 25 aasta. Duo on esinenud arvukatel džässifestivalidel kogu maailmas, sh. maailma mainekamatel festivalidel North Sea Jazz Festival Haagis ja Lionel Hamptoni Jazz Festival USA-s. Saarsalu-Vintskevitš olid üldse esimesed džässmuusikud endisest Nõukogude Liidust, kes said kutse osaleda Ameerika suurfestivalil aastal 1989. Nõukogude duo debüüti saatis suur menu. Triumfiks oli festivalipoolne kingitus, mille andis Saarsalule üle Lionel Hampton isiklikult - Selmer saksofon, millel Saarsalu mängib tänaseni.
Lembit Saarsalu meistrikursused on aset leidnud mitmetes muusikaülikoolides USAs, Saksamaal, Soomes, sh. Lionel Hampton School of Music (Idaho), University of Utah ja Brigham Young University (Utah), Darmstadt Jazz Institut.
Lembit Saarsalu ei piira end džässi kitsama raamiga - tema väljenduslaad ulatub bluesist ja swingist džässi vabade vormideni, tema improvisatsioonianne avaldub sügavalt isikupärases meloodialiinis. Ta on teinud hulgaliselt salvestusi LP-de ja CD-de näol, ligi 200 salvestust Eesti Raadiole. 2003. aastal oli Saarsalu rahvusvahelise festivali RainbowJazz ja selle juurde kuuluva noorte muusikute konkursi üks algatajaid. Viimastel aastatel on ta pühendunud džässmuusika tutvustamisele koolides, olles esinenud koos Olav Ehala jt. tuntud Eesti muusikutega enam kui 60nes koolis ligi 40 000ndele õpilasele. Koostöös sümfooniaorkestritega on ta ette kandnud mitmeid džäss-sümfoonilisi suurvorme lisaks Eestile ka Soomes, Rootsis ja Ameerikas. Aastal 2008 omistati talle Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia eesti džässmuusika kõrgetasemelise tutvustamise eest rahvusvahelisel areenil. Neljandat õppeaastat jagab ta noortele oma kogemusi H. Elleri nim. Tartu Muusikakooli rütmimuusika osakonnas ansambli- ja saksofoni õpetajana.

        Muusikaprodutsent ja organist Merle Kollom on õppinud Urmas Taniloo ja Rolf Uusvälja juhendamisel, osalenud orelikursustel Eestis, Soomes ja Saksamaal, hetkel on käsil magistriõpingud Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemias oreliõpetaja suunal (õp. Aaro Tetsmann). Lisaks on omandanud teoloogilise hariduse (Tartu Teoloogia Akadeemia ja Helsingi Ülikool). On tegutsenud Äksi kiriku organistina, Elleri Muusikakoolis muusikateoreetiliste ainete õpetaja ja kontsertmeistrina, (alates 2008. aastast samas koolis kontserdiosakonna juhataja), Eesti Kontserdi produtsendina. Organistina on esinenud Eestimaa kirikutes, Eesti Kontserdi saalides, Leigo Järvemuusikal. On osalenud mh. Donizetti ooperi Favoriit kontsert-ettekandel Carlo Felice Cillario (Itaalia) dirigeerimisel, Chaplini filmimuusika kontserdil Peeter Sauli dirigeerimisel, Toomas Trassi uudisteose - Jõulukontsertiino kolmele orelile - Ma tulen taevast ülevalt esiettekandel.
Meelisvaldkonnaks on kujunenud kammermuusika, kus on esinenud koos Pirjo Levandi, Silvi Vraidi, Maria Listra, Raivo Tafenau, Taisto Noore, saksa vibrafonisti Volker Frischlingiga jt-ga. Alates 2003. aastast annab regulaarselt kontserte koos ansamblipartnerite - Hanna-Liina Võsa ja Lembit Saarsaluga.
Produtsendina on algatanud mitmed kontserdisarju ja festivale, produtseerinud ligi 2000 kontserti klassikalisest kammermuusikast džässballeti ja -ooperini, sh gala kontsert Tartu Ülikool 375 juubelipidustuste raames, mida oli kuulamas ka Rootsi kuninganna Silvia.
Merle Kollom on esitlenud Eestis mitmeid maailma džässieliiti kuuluvaid muusikuid, sh. Freddy Cole, Monty Alexander, dr. Lonnie Smith, The Four Freshmen, Severi Pyysalo, Kimmo Pohjonen, Frits Landesbergen, David Timm, Andy Emler Trio, The Three Ladies of Blues, Austraalia aborigeenide tantsu- ja muusikateater Descendance jmt.
2003. aastal pälvis Merle Kollom Eesti Kontserdi aunimetuse Aasta inimene, oli Tartu Linnnavalitsuse kultuuripreemia Kultuurikandja 2011 nominet.

        Jaak Lutsoja tegutseb alates 1997. aastast vabakutselise muusikuna, õpetab noori akordioniste Saue ja Elleri Muusikakoolis. Ta on osalenud muusikafestivalidel (näit. Limbazi akordionifestival, Jazzkaar) ja konkurssidel, sh. Pariisis Edith Piaffi nim. konkursil 2005 koos Erkki Otsmaniga, on esinenud Euroopa riikides, Ameerikas ja Venemaal solisti ja ansamblistina, teinud koostööd ja orkestritega. Ta on musitseerinud koos Oleg Pissarenko, Erkki Otsman, Siiri Sisaski, Silvi Vraidi, Jaak Jürissoni, Tõnis Mägi, Hedvig Hansoni, Ardo Ran Varrese, Henn Rebase jmt-ga, aastast 2001 kuulub ansamblisse Karavan. 2007. aastal algas tihedam koostöö soprani Kersti Ala-Murriga. Samal aastal moodustati akordioni trio: Henn Rebane, Allan Jakobi, Jaak Lutsoja. Aastal 2007 valmis Eesti Kontserdi tellimusel soolokontsert kaasaegsest klassikalisest muusikast (Teine pööre) koos Ursula Chillaud`, Anto Petti ja Tõnu Jõesaarega.
2008. aastal valmis mitu kontserdiprojekti: Saksofon versus Saksofon, kus tegid kaasa Ursula Chillaud, Lembit Saarsalu, Mart Soo, Jaak Lutsoja, Mirjam Tally; Tõnis Kaumanni / Leelo Tungla lühiooper "Lopi ja Lapi"; Mari Vihmandi ooper "Armastuse valem". Festivalil Visioon 2010 esines omaloomingulise kavaga. Jaak Lutsoja kasutab oma kavades ka multimeedia võimalusi, samuti on ta arranžeerinud repertuaari akordionile.
Käesoleva aasta alguses valmis Jaak Lutsojal esimene autoriplaat "Contrarian Grooving". Joosep Sang: "Jaak Lutsoja, üks meie parimaid akordioniste, teeb muusikat, millist on Eestis tehtud haruharva, kui üldse."